Školní družina

Školní družina je umístěna v pavilonu mimoškolní výchovy, boční vchod. Nabízí žákům prvních až pátých tříd pestré zájmové vzdělávání a naplňuje jejich volný čas v době před a po  vyučování.
Žáci, kteří navštěvují ŠD jsou rozděleni do pěti oddělení, která jsou účelně zařízená a vybavená s ohledem na věkové rozdíly žáků. Ke svým aktivitám ŠD využívá i další prostory, jako  tělocvičny, víceúčelová hřiště, školní zahradu a plavecký bazén Plaveckého klubu Slavia VŠ Plzeň, Sokolovská 46.

Vzhledem k poloze naší školy žáci poznávají okolí boleveckých rybníků, mají možnost trávit čas v lese, vytvářet výrobky z přírodnin a poznávat život v přírodě.
Při zájmových činnostech pracují vychovatelky podle nových metod pedagogiky volného času, činnosti probíhají zejména ve skupinách,  s přihlédnutím na rozdílné nadání či zájem žáků. Každý jednotlivec má možnost seberealizace.

Naším cílem je rozvíjet všestrannou, harmonickou a tvůrčí osobnost žáka, vychovávat jej ke zdravému životnímu stylu, rozvíjet jeho estetické cítění a umožnit aktivní i klidovou relaxaci.

Úplata na částečnou úhradu nákladů školní družiny činí na každý započatý měsíc 150,- Kč. Je hrazena pololetně převodem na bankovní účet školy.

ŠVP pro zájmové vzdělávání - školní družina

Žádost o uvolnění žáka ze ŠD

Kroužky ŠD

Přihláška do zájmového kroužku ŠD