Škola v přírodě

Ve dnech 30. 4. – 6. 5. 2019 jsme strávili příjemný týden ve škole v přírodě ve Šlovicích u Rakovníka .

Třetí a čtvrté ročníky pobývaly v krásném a klidném prostředí křivoklátské krajiny. Areál Starý mlýn byl vybaven mnoha atrakcemi (houpačky, lanovka, discgolf, šipkofotbal, beach ), což děti s radostí přivítaly. Děti celý pobyt provázela hra o pravěku, kdy se seznámily se životem pravěkých lidí, ale také plnily různé úkoly a jejich vyhodnocení proběhlo v závěru akce.

Žáci čtvrtých tříd také navštívili Čechův mlýn, kde je zřízený jedinečný elektroskanzen, a dozvěděli se o historii elektrifikace na území naší republiky. Třeťáci zase zažili nádherný pěší výlet na Skryjská jezera, který vedl přes trilobití naučnou stezku. Všichni si školu v přírodě moc užili a jen litovali, že už museli tak brzy odjíždět domů.

Mgr. Petra Kovaříková

Škola v přírodě ve Šlovicích u Rakovníka