LVZ 2015

Lyžařský výcvikový zájezd 2015

Dne 11. 1. 2015 se žáci 7. – 9. ročníku 34. ZŠ Plzeň sešli na hlavním vlakovém nádraží, aby se zúčastnili LVZ. Všichni jsme po chvíli čekání natěšeně nastoupili do vlaku a rozjeli se směrem k Železné Rudě. Když jsme se konečně dostali celí zadýchaní na hotel, začali jsme vybalovat. Ještě první den odpoledne jsme LVZ zahájili rozřazováním do skupin. Na sjezdovce bylo naštěstí dostatek technického sněhu, a tudíž jsme měli na čem jezdit. Během týdne již bylo jasné, že se kvůli špatným podmínkám na běžky nedostaneme.
I přesto jsme se nenudili, hráli jsme matematický poker, sledovali filmy a uspořádali módní přehlídku. Ta se opravdu vydařila a pobavila nejen nás, ale i naše pedagogy. Jeden den nás učitelé vzali do Železné Rudy. Většina z žáků zašla do cukrárny a doplnila zásoby sladkostí v místním obchodě. V sobotu 17. ledna jsme pobyt zakončili snídaní
a vyrazili na zpáteční cestu domů. Kolem jedné hodiny odpoledne jsme v Plzni již mávali našim rodičům a loučili se s učiteli, kterým patří dík za výtečný LVZ!

Kateřina Kozáková, IX. A

LVZ

Lyžák na blátě

Všichni doma ve stresu,
jak to všechno unesu?
Dneska je den odjezdu,
říďa je tu za hvězdu.
Když jsme přišli z nádraží,
koukali jsme, jak sněží.
Všichni jsme se radovali,
a hned jsme se koulovali.
Pokoje máme jiné než loni,
v restauraci pivem to voní.
Každé ráno při bodování,
těšíme se na lyžování.