Finálové národní kolo YPEF Kostelec nad Černými lesy

Dne 5. a 6. června jsme se zúčastnili národního kola lesnické soutěže YPEF. Tým ve složení Eliška Smolová, Michal Kuník a Michal Rada z 9.B opět předvedl skvělý výkon. První den se skládal z anglického testu o třiceti otázkách z lesnictví a poté následovala prezentace v anglickém jazyce na téma Život bez dřeva. Druhý den soutěže se odehrál v kosteleckém arboretu patřící České zemědělské univerzitě a jednalo se osmdesátipoložkovou poznávačku. Ta obsahovala nejrůznější disciplíny, jako dendrologii, myslivost, botaniku či dřevokazné houby. V naší kategorii jsme se těsně umístili na krásném čtvrtém místě. Tento výsledek je nejlepším výsledkem školy za poslední roky, protože být čtvrtou nejlepší školou v YPEF v rámci celé České republiky je prostě obrovský úspěch. Děkujeme všem našim spolužákům z druhého stupně za vyplnění dotazníku, který nám sloužil jako podklad a hlavně bychom rádi poděkovali všem zaměstnancům Městských lesů Plzeň a ÚHUL za jejich ochotu a čas s pomocí na tuto soutěž.

Lesu zdar
Eliška Smolová